آیلتس جنرال

آزمون آیلتس جنرال ترینینگ (IELTS General Training) مهارت داوطلبان در استفاده از زبان انگلیسی در حوزه‌های کاربردی و روزمره را اندازه گیری می کند. معمولا افرادی در آیلتس جنرال شرکت می‌کنند که قصد ادامه تحصیل در دبیرستان / کالج و یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارند. آیلتس جنرال ترینینگ نیز مانند آیلتس آکادمیک از یک معیار 9 سطحی برای سنجش زبان انگلیسی استفاده می‌کند و نتایج آن برای 2 سال معتبر است.

ریدینگ در آیلتس جنرال ترینینگ

ریدینگ در آیلتس جنرال شامل سه بخش و 40 سوال می‌باشد و بر موقعیت‌هایی که ممکن است در زندگی روزمره با آن‌ها مواجه شوید، مانند مسائل مربوط به کار مانند و یا سایر موضوعات عمومی تمرکز می‌کند. متن‌های مورد استفاده در بخش ریدینگ از کتاب‌ها، مجلات، روزنامه‌ها، اطلاعیه‌ها، آگهی‌ها و دستورالعمل‌ها گرفته شده است.

رایتینگ در آیلتس جنرال ترنینگ

رایتینگ در آیلتس جنرال از دو بخش تشکیل می‌شود و مانند آیلتس آکادمیک باید در 60 دقیقه خاتمه یابد. در بخش اول یا تسک 1 موقعیتی به شما ارائه می‌شود و از شما خواسته می‌شود نامه‌ای بنویسید و اطلاعاتی را بخواهید یا وضعیت را توضیح دهید. نامه ممکن است شخصی، نیمه رسمی یا رسمی باشد و حداقل تعداد کلمات در آن برابر 150 است. در بخش دوم یا تسک 2 از شما خواسته می شود در پاسخ به یک نقطه نظر، استدلال یا مشکل، مقاله ای با حداقل 250 کلمه بنویسید. این مقاله می تواند در مقایسه با یک تسک 2 در آیلتس آکادمیک کمی شخصی‌تر باشد. در این مقاله شما دیدگاه خود را با مثال‌هایی از دانش و تجربه خود پشتیبانی خواهید کرد.

لیسنینگ در آیلتس جنرال ترینینگ

لیسنینگ در آیلتس جنرال تفاوتی با آیلتس آکادمیک ندارد و از 4 بخش که هر کدام دارای 10 سئوال است تشکیل می‌شود (مجموعا 40 سئوال) و همیشه ترتیب سئوالات و اطلاعات ارائه شده در فایل صوتی رعایت می‌شود. 2 بخش اول لیسنینگ به رویدادهای اجتماعی متداول و روزانه می‌پردازد که در بخش اول در برگیرنده یک گفتگو بین 2 نفر است و در بخش دوم فقط یک نفر در مورد موضوعی خاص صحبت می‌کند. بخش‌های سوم و چهارم از نظر محتوای صحبت‌ها به موضوعات آموزشی مرتبط‌تر است. برای مثال در بخش سوم که به شکل گفتگو است ممکن است دو دانشجو در حال گفتگو باشند و در بخش چهارم که آخرین بخش است مانند بخش دوم فقط یک گوینده به صحبت در مورد موضوعی خاص، مثلا یک موضوع دانشگاهی می‌پردازد. در فایل‌های صوتی آزمون آیلتس که فقط برای یکبار پخش می‌شود لهجه‌های متفاوتی به گوش می‌رسد. زمان پخش فایل‌های صوتی در حدود 30 دقیقه است و در انتها داوطلبان 10 دقیقه فرصت دارند تا پاسخ‌های خود را به پاسخنامه منتقل کنند.

اسپیکینگ در آیلتس جنرال تریننینگ

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس جنرال توانایی شما در استفاده از زبان انگلیسی را ارزیابی می‌کند. تمام آزمون‌های اسپیکینگ به صورت حضوری با یک اگزمینر رسمی آیلتس انجام و تمام گفتگوهای انجام شده ضبط می‌شود. بخش اسپیکینگ آزمون جنرال 11 تا 14 طول می‌کشد و دارای سه قسمت است. در قسمت اول اگزمینر سئوالاتی کلی در مورد موضوعاتی همچون کار، خانواده و مطالعه را مطرح خواهد کرد. در بخش دوم یک Cue Card در اختیار شما قرار می‌گیرد که دارای 1 سئوال و 3 نکته مهم در خصوص پاسخ سئوال است. شما باید پس از 1 دقیقه آماده شدن بتوانید برای مدت 2 دقیقه در مورد پرسش یا موضوع مطرح شده صحبت کنید. و در نهایت در بخش سوم بین شما و اگزمینر یک گفتگو در مورد مطالب مطرح شده در بخش دوم شکل خواهد گرفت.


مطلب مرتبط: تفاوت آیلتس جنرال و آکادمیک