هدف از طراحی دوره آمادگی آزمون آیلتس ارائه منسجم روش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز برای شرکت در آزمون آیلتس است. در پایان این دوره شرکت کنندگان دید جامعی از رویکردهای مناسب برای پاسخگویی به سئوالات گوناگون در بخش‌های ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ آزمون آیلتس به دست آورده و قادر خواهند بود نمره‌ی متناسب با دانش زبانی خود را کسب کنند.

نحوه برگزاری دوره آمادگی آزمون آیلتس

دوره آمادگی آزمون آیلتس به شکل گروهی و آنلاین برگزار می‌شود و طول دوره برای هر چهار مهارت برابر 48 جلسه (هر مهارت 12 جلسه 90 دقیقه‌ای) است.

پیش نیاز دوره آمادگی آزمون آیلتس

لازم به ذکر است که پیش نیاز شرکت در دوره آمادگی آیلتس برخورداری از سطح زبانی B2 بر اساس مقایس CEFR است (معادل کتاب 4 از مجموعه American English File) و در صورتی که داوطلبان بر اساس آزمون تعیین سطح در سطح آمادگی پایین‌تری قرار داشته باشند به ایشان پیشنهاد می‌گردد تا با ارتقاء دانش زبانی خود با آمادگی مناسب در دوره‌های تخصصی آزمون شرکت کنند.

بخش اسپیکینگ دوره آمادگی آزمون آیلتس

در بخش اسپیکینگ دوره آمادگی آزمون آیلتس داوطلبان با ساختار و سوالات متداول سه بخش آزمون اسپیکینگ آشنا می‌شوند و نحوه ارائه پاسخ های مناسب و کافی در هر بخش را خواهند آموخت. علاوه بر این با تمرین کافی داوطلب قادر خواهد بود زمان مورد نیز برای بخش دوم قسمت اسپیکینگ آزمون را به شکل کامل پوشش دهد.

بخش لیسنینگ دوره آمادگی آزمون آیلتس

بخش ریدینگ دوره آمادگی آزمون آیلتس

بخش رایتینگ دوره آمادگی آزمون آیلتس

در بخش رایتینگ دوره آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنندگان با ساختار بخش رایتینگ در هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال ترینینگ آشنا می‌شوند. فراتر از این داوطلبان نحوه تحلیل پرسش‌های بخش رایتینگ آزمون آیلتس را آموخته و به شکل کامل با نحوه نمره دهی بخش رایتینگ آشنا خواهند شد. در ادامه داوطلبان با انجام تمرین‌های کافی سعی خواهند نمود علاوه بر تمرین رایتینگ تسلط کافی بر مدیریت زمان را نیز به دست آورند.

مشاوره و تعیین سطح دوره آمادگی آزمون آیلتس


پرسش های متداول در خصوص آزمون آیلتس


نتایج آزمون آیلتس تا چه زمانی معتبر است؟

نتایج آزمون برای 2 سال معتبر است.

میانگین نمرات آیلتس در ایران چند است؟

بر اساس آمار منتشر شده در وبسایت آیلتس در مورد عملکرد داوطلبان ایرانی در سال 2019، میانگین نمره داوطلبان ایرانی شرکت کننده در آزمون آیلتس آکادمیک در بخش لیسنینگ برابر 6.4، در بخش ریدینگ برابر 6.1، در بخش اسپیکینگ برابر 6.4، در بخش رایتینگ برابر 5.8، و در مجموع برابر 6.2 بوده است. همچنین میانگین نمرات داوطلبان ایرانی شرکت کننده در آزمون در سال 2019 در آزمون آیلتس جنرال ترینینگ در بخش لیسنینگ برابر 6.7، در بخش ریدینگ برابر 6.3، در بخش اسپیکینگ برابر 6.6، در بخش رایتینگ برابر 6.1، و در مجموع برابر 6.5 بوده است.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه آزمون مشخص شود؟

شما میتوانید 13 روز بعد از شرکت در آزمون کتبی نتیجه آزمون خود را دریافت کنید. در خصوص آزمون آیلتس کامپیوتری نتایج 5 تا 7 روز پس از آزمون در دسترس است.

نمره کل آیلتس چگونه محاسبه میشود؟

نمره نهایی آزمون آیلتس (IELTS Overall Score) بر اساس میانگین نمره کسب شده در چهار مهارت آزمون محاسبه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نمره نهایی آزمون آیلتس اینجا را کلیک کنید.

آیا برای نمره دهی بخش رایتینگ آیلتس معیار خاصی وجود دارد؟

نمره دهی بخش رایتینگ آیلتس بر اساس یک استاندارد مشخص انجام میشود. برای دسترسی به این استاندارد اینجا را کلیک کنید.

آیا برای نمره دهی بخش اسپیکینگ آیلتس معیار خاصی وجود دارد؟

نمره دهی بخش اسپیکینگ آیلتس بر اساس یک استاندارد مشخص انجام میشود. برای دسترسی به این استاندارد اینجا را کلیک کنید.

هزینه شرکت در آزمون آیلتس چقدر است؟

زمان آزمون آیلتس چقدر است؟

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس که در یک روز مجزا برگزار می‌شود بین 11 تا 14 دقیقه به طول می‌انجامد. بخش کتبی آزمون که در روز دیگری برگزار میشود حدود 2 ساعت و 45 دقیقه به طول می‌انجامد. تفکیک زمانی بخش کتبی آزمون به این شکل است: بخش لیسنینگ حدود 30 دقیقه (به همراه 10 دقیقه برای انتقال پاسخها به پاسخنامه)، بخش ریدینگ 60 دقیقه، و بخش رایتینگ حدود 60 دقیقه.

 آیا حفظ کردن پاسخ ها برای بخش اسپیکینگ ایده خوبی است؟

حفظ کردن پاسخ ها برای بخش اسپیکینگ و به ویژه در قسمت اول آن ایده خوبی نیست زیرا اگزمینر نمی‌تواند بر اساس پاسخ های حفظ شده سنجش دقیقی از مهارت اسپیکینگ داوطلب به دست آورد. به خاطر داشته باشید که اگزمینر میتواند تشخیص دهد که آیا داوطلب پاسخ‌های خود را حفظ کرده‌ است یا خیر و این بر نمره نهایی بخش اسپیکینگ تأثیر منفی  می‌گذارد.

آیا استفاده از واژگان ناآشنا و ثقیل برای بخش اسپیکینگ آیلتس ایده خوبی است؟

ممکن است داوطلبی بخواهد اگزمینر را تحت تاثیر قرار دهد و برای اینکار از واژگان ناآشنا و ثقیل استفاده کند. اما این ایده چندان خوبی نیست زیرا ممکن است داوطلب در تلفظ واژه به مشکل برخورد و یا واژه را در جای نامناسب به کار برد. چنین اشکالاتی بر نمره نهایی بخش اسپیکینگ اثر منفی خواهد داشت.

ترتیب بخش‌های آزمون در روز آزمون کتبی چیست؟

 در روز آزمون چه وسایلی را می‌توان با خود همراه داشت؟

اگر به نتیجه آزمون اعتراض داشتیم باید چه کار کنیم؟

چه مراکز و موسساتی نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند؟

در حال حاضر بیش از 11000 مرکز، موسسه آموزشی و دولتی نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند. برای اطلاع از لیست این مراکز می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

آیا نتایج آزمون آیلتس در آمریکا هم پذیرفته می‌شود؟

بله، بیش از 3400 مرکز آموزشی در آمریکا نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند. برای اطلاع از لیست مراکز آموزشی در آمریکا که نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند اینجا را کلیک کنید.

آیا می‌توان پاسخ پرسش‌های بخش‌های لیسنینگ و ریدینگ آزمون آیلتس را با حروف بزرگ (Upper-Case) نوشت؟

شما می‌توانید پاسخ پرسش‌های بخش های لیسنینگ و ریدینگ آزمون را هم با حروف بزرگ (Upper-Case) و هم با حروف کوچک (Lower-Case) بنویسید.

آیا در آزمون کاغذی آیلتس می‌توان از خودکار برای نوشتن پاسخها استفاده کرد؟

در آزمون کاغذی آیلتس در بخش رایتینگ می‌توان از خودکار و یا مداد برای نوشتن پاسخ ها استفاده کرد، اما در بخش های لیسنینگ و ریدینگ برای نوشتن پاسخ‌ها حتمن باید از مداد استفاده کرد.

آیا در آزمون آیلتس کامپیوتری (CDIELTS) می‌توان از کاغذ برای یادداشت برداری استفاده کرد؟

در آزمون آیلتس کامپیوتری در بخش رایتینگ کاغذ برای یادداشت برداری در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

آیا میتوان نتایج آزمون آیلتس را با سایر آزمونها مانند تافل یا پی تی ای مقایسه کرد؟

بهترین منابع آیلتس چیست؟