کلاس آیلتس آنلاین - دوره آنلاین آیلتس

هدف از طراحی و برگزاری کلاس آنلاین آیلتس ارائه منسجم روش‌ها و مهارت‌های مورد نیاز برای شرکت در آزمون آیلتس است. شرکت کنندگان در پایان کلاس آنلاین آیلتس دید جامعی از رویکردهای مناسب برای پاسخگویی به سئوالات گوناگون در بخش‌های ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ آزمون آیلتس به دست آورده و قادر خواهند بود نمره‌ای متناسب با دانش زبانی خود را کسب کنند.

نحوه برگزاری کلاس آنلاین آیلتس

  • کلاس آیلتس به شکل آنلاین برگزار می‌شود.
  • طول کلاس آیلتس آنلاین 2 ماه است و کلاس‌ها در روزهای جمعه از ساعت 14:00 الی 17:00 برگزار می‌شود (8 جلسه 3 ساعته).
  • شرط حضور در کلاس آنلاین آیلتس برخورداری از سطح زبانی Upper-Intermediate است. برای بررسی این شرط لازم است داوطلبان در آزمون تعیین سطح رایگان شرکت نموده و بر اساس نتایج آزمون یکی از 3 مسیر حضور در کلاس را انتخاب نمایند.

کلاس آیلتس آنلاین

سطح زبانی شما Upper-Intermediate است و شما می‌توانید در کلاس آنلاین آیلتس شرکت کنید.

کلاس آیلتس آنلاین

سطح زبانی شما Upper-Intermediate نیست ولی شما تمایل دارید با حضور در کلاس‌های آنلاین سطح زبان خود را تا Upper-Intermediate ارتقا داده و پس از آن در کلاس آنلاین آیلتس حضور پیدا کنید.

کلاس آیلتس

سطح زبانی شما Upper-Intermediate نیست و شما تمایل به حضور در کلاس‌های آنلاین ندارید. در این صورت می‌توانید با مطالعه و تلاش فردی سطح زبانی خود را تا Upper-Intermediate  ارتقا داده و پس از 1 ماه دوباره در آزمون تعیین سطح شرکت کنید.


مشاوره تخصصی و تعیین سطح آیلتس

اگر قصد دارید در آزمون آیلتس شرکت کنید می‌توانید با تکمیل فرم زیر از خدمات مشاوره آموزشی تخصصی آیلتس بهره‌مند شوید. ما بر اساس نتیجه آزمون تعیین سطح مکالمه محور به شما خواهیم گفت سطح زبانی شما چیست و بهترین مسیر برای رسیدن به نمره آیلتس مورد نظر شما کدام است. خدمات مشاوره تخصصی و تعیین سطح آیلتس رایگان است!


چرا کلاس آیلتس آنلاین برگزار میشود؟

ما از چالشهای حضور فیزیکی در کلاس‌های آمادگی آیلتس آگاهیم و می‌دانیم حتی داوطلبان گرامی ساکن در تهران نیز باید زمان و هزینه زیادی را برای حضور فیزیکی در کلاس صرف کنند. به همین منظور و برای کاهش دغدغه داوطلبان آزمون آیلتس راهکاری طراحی کردیم که در آن داوطلبان و زبان آموزان می‌توانند با شرکت در کلا‌س‌های آنلاین، دانش زبان انگلیسی خود را (که عامل اصلی موفقیت در آزمون آیلتس است) ارتقا داده و سپس باز هم به شکل آنلاین در دوره آمادگی آزمون آیلتس شرکت و با مهارت‌ها و راهکارهای مورد نیاز آزمون  آشنا شوند. بدیهی است داوطلبانی که در سطح Upper-Intermediate باشند بدون نیاز به حضور در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی می‌توانند در دوره آمادگی آزمون آیلتس شرکت کنند.


بهترین آموزشگاه آیلتس

آموزش آنلاین آیلتس

آموزش آیلتس آنلاین


پرسش‌های متداول درباره کلاس آنلاین آیلتس

نحوه ثبت نام در کلاس آنلاین آیلتس چیست؟

داوطلبان شرکت در کلاس آنلاین آیلتس باید ابتدا در آزمون تعیین سطح شرکت نمایند و در صورتی که سطح زبانی ایشان در سطح Upper-Intermediate بود می‌توانند در کلاس آیلتس آنلاین شرکت نمایند.

کلاس آنلاین آیلتس چقدر طول می‌کشد؟

کلاس آیلتس آنلاین در طول 2 ماه و طی 8 جلسه 3 ساعته (مجموعا 24 ساعت) برگزار خواهد شد.


پرسش‌های متداول در خصوص آزمون آیلتس

نتایج آزمون آیلتس تا چه زمانی معتبر است؟

نتایج آزمون آیلتس برای 2 سال معتبر است.

میانگین نمرات آیلتس در ایران چند است؟

بر اساس آمار منتشر شده در وبسایت آیلتس در مورد عملکرد داوطلبان ایرانی در سال 2019، میانگین نمره داوطلبان ایرانی شرکت کننده در آزمون آیلتس آکادمیک در بخش لیسنینگ برابر 6.4، در بخش ریدینگ برابر 6.1، در بخش اسپیکینگ برابر 6.4، در بخش رایتینگ برابر 5.8، و در مجموع برابر 6.2 بوده است. همچنین میانگین نمرات داوطلبان ایرانی شرکت کننده در آزمون در سال 2019 در آزمون آیلتس جنرال ترینینگ در بخش لیسنینگ برابر 6.7، در بخش ریدینگ برابر 6.3، در بخش اسپیکینگ برابر 6.6، در بخش رایتینگ برابر 6.1، و در مجموع برابر 6.5 بوده است.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه آزمون آیلتس مشخص شود؟

شما میتوانید 13 روز بعد از شرکت در آزمون کتبی نتیجه آزمون خود را دریافت کنید. در خصوص آزمون آیلتس کامپیوتری نتایج 5 تا 7 روز پس از آزمون در دسترس است.

نمره کل آیلتس چگونه محاسبه میشود؟

نمره آزمون آیلتس (IELTS Overall Score) بر اساس میانگین نمره کسب شده در چهار مهارت آزمون محاسبه می‌شود.

آیا برای نمره دهی بخش رایتینگ آیلتس معیار خاصی وجود دارد؟

نمره دهی بخش رایتینگ آیلتس برای تسک 1 و تسک 2 بر اساس استانداردهای مشخص و ویژه انجام می‌شود. برای دسترسی به استاندارد نمره‌دهی تسک 1 رایتینگ اینجا و برای استاندارد نمره‌دهی تسک 2 رایتینگ اینجا را کلیک کنید.

آیا برای نمره دهی بخش اسپیکینگ آیلتس معیار خاصی وجود دارد؟

نمره دهی بخش اسپیکینگ آیلتس بر اساس یک استاندارد مشخص انجام میشود. برای دسترسی به این استاندارد اینجا را کلیک کنید.

هزینه شرکت در آزمون آیلتس چقدر است؟

هزینه شرکت در آزمون آیلتس بر اساس نوع آزمون تعیین می‌شود و برای هر کدام از آزمون‌های آیلتس کاغذی، آیلتس کامپوتری، آیلتس لایف اسکیلز، آیلتس Ukvi متفاوت است. (بیشتر بخوانید: هزینه آزمون آیلتس)

زمان آزمون آیلتس چقدر است؟

بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس که در یک روز مجزا برگزار می‌شود بین 11 تا 14 دقیقه به طول می‌انجامد. بخش کتبی آزمون که در روز دیگری برگزار میشود حدود 2 ساعت و 45 دقیقه به طول می‌انجامد. تفکیک زمانی بخش کتبی آزمون به این شکل است: بخش لیسنینگ حدود 30 دقیقه (به همراه 10 دقیقه برای انتقال پاسخها به پاسخنامه)، بخش ریدینگ 60 دقیقه، و بخش رایتینگ حدود 60 دقیقه.

 آیا حفظ کردن پاسخ ها برای بخش اسپیکینگ آیلتس ایده خوبی است؟

حفظ کردن پاسخ ها برای بخش اسپیکینگ و به ویژه در قسمت اول آن ایده خوبی نیست زیرا اگزمینر نمی‌تواند بر اساس پاسخ های حفظ شده سنجش دقیقی از مهارت اسپیکینگ شما به دست آورد. به خاطر داشته باشید که اگزمینر می‌تواند تشخیص دهد که آیا داوطلب پاسخ‌های خود را حفظ کرده‌ است یا خیر و پاسخگویی بر اساس جملات حفظ شده بر نمره نهایی بخش اسپیکینگ تأثیر منفی می‌گذارد.

آیا استفاده از واژگان ناآشنا و ثقیل برای بخش اسپیکینگ آیلتس ایده خوبی است؟

ممکن است بخواهید در بخش اسپیکینگ آیلتس با استفاده از واژگان ناآشنا و ثقیل اگزمینر را تحت تاثیر قرار دهید و نمره بالاتری کسب کنید. این ایده چندان خوبی نیست زیرا ممکن است در تلفظ واژه با مشکل روبه‌رو شوید و یا واژه را در جایگاهی نامناسب به کار ببرید. چنین اشکالاتی بر نمره بخش اسپیکینگ اثر منفی خواهد داشت.

ترتیب بخش‌های آزمون آیلتس در روز آزمون کتبی چیست؟

در روز آزمون کتبی، لیسنینگ اولین بخش، ریدینگ دومین بخش و رایتینگ سومین بخش آزمون است. به یاد داشته باشید که پس از خاتمه بخش لیسنینگ شما 10 دقیقه زمان دارید تا پاسخ های خود را به پاسخنامه منتقل کنید. دقت کنید که این زمان اضافی فقط برای بخش لیسنینگ است و در بخش ریدینگ چنین زمانی وجود نخواهد داشت.

در روز آزمون آیلتس چه وسایلی را می‌توان با خود همراه داشت؟

در روز آزمون آیلتس شما فقط مجاز به همراه داشتن مداد، خودکار، مدرک هویتی (کارت ملی / پاسپورت) و پاک کن هستید.

چه مراکز و موسساتی نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند؟

در حال حاضر بیش از 11000 مرکز، موسسه آموزشی و دولتی نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند. برای اطلاع از لیست این مراکز می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

آیا نتایج آزمون آیلتس در آمریکا هم پذیرفته می‌شود؟

بله، بیش از 3400 مرکز آموزشی در آمریکا نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند. برای اطلاع از لیست مراکز آموزشی در آمریکا که نتایج آزمون آیلتس را می‌پذیرند اینجا را کلیک کنید.

آیا می‌توان پاسخ پرسش‌های بخش‌های لیسنینگ و ریدینگ آزمون آیلتس را با حروف بزرگ (Upper-Case) نوشت؟

شما می‌توانید پاسخ پرسش‌های بخش های لیسنینگ و ریدینگ آزمون را هم با حروف بزرگ (Upper-Case) و هم با حروف کوچک (Lower-Case) بنویسید.

آیا در آزمون آیلتس کاغذی می‌توان از خودکار برای نوشتن پاسخها استفاده کرد؟

در آزمون آیلتس کاغذی در بخش رایتینگ می‌توانید از خودکار و یا مداد برای نوشتن پاسخ‌ها استفاده کرد، اما در بخش‌های لیسنینگ و ریدینگ برای نوشتن پاسخ‌ها باید از مداد استفاده کنید.

آیا در آزمون آیلتس کامپیوتری (CDIELTS) می‌توان از کاغذ برای یادداشت برداری استفاده کرد؟

در آزمون آیلتس کامپیوتری در بخش رایتینگ کاغذ برای یادداشت برداری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آیا می‌توان به نمره آزمون آیلتس اعتراض کرد؟

اگر داوطلبی پس از دریافت کارنامه آزمون آیلتس خود که به آن Test Report Form یا TRF گفته می‌شود عقیده داشته باشد که نمره اختصاص یافته به او درست نیست می‌تواند نسبت به نمره اعتراض کند. این اعتراض از طریق تکمیل فرم Enquiry on Results یا EoR انجام خواهد شد.

تا چه زمانی می‌توان به نمره آیلتس اعتراض کرد؟

زمان مجاز برای اعتراض به نمره آیلتس 6 هفته پس از روز شرکت در آزمون کتبی (لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ) است.

آیا می‌توان به نمرات هر چهار مهارت موجود در آزمون آیلتس اعتراض کرد؟

داوطلب شرکت کننده می‌تواند به نمرات هر کدام از چهار مهارت آزمون و یا به نمرات تمام مهارت های آزمون اعتراض کرده و تقضای Remark کند.

چقدر طول میکشد تا نتیجه اعتراض به نمره آزمون آیلتس مشخص شود؟

حداقل زمان بررسی مجدد یا Remark  شدن نتیجه آزمون 3 و حداکثر زمان آن 21 روز است. یکی از فاکتورهایی که می‌توان زمان Remark شدن را افزایش دهد تعداد مهارت‌هایی که شما در برگه آزمون خود تقاضای Remark شدن آنها را داشته اید.

آیا می‌توان نمره آزمون آیلتس را با نمره آزمون PTE مقایسه کرد؟

پاسخ به این سئوال مثبت است. بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت موسسه Pearson نمرات آزمون‌های IELTS و PTE Academic قابل تبدیل است. بر اساس جدول موجود تبدیل تقریبی نمرات به این شکل است:

لازم به یادآوری است که بالاترین نمره در آزمون PTE برابر 90 است که این نمره به شکل تقریبی معادل نمره 8.5 آیلتس است.

آیا می‌توان نمره آزمون آیلتس را با نمره آزمون TOEFL مقایسه کرد؟

بر اساس اطلاعات موجود در سایت موسسه ETS که برگزار کننده آزمون TOEFL است نمرات دو آزمون آیلتس و تافل را می‌توان به یکدیگر تبدیل کرد. بر اساس جدول موجود تبدیل تقریبی نمرات به این شکل است:

  • نمرات 118 تا 120 آزمون تافل معادل نمره آیلتس 9
  • نمرات 115 تا 117 آزمون تافل معادل نمره آیلتس 8.5
  • نمرات 110 تا 114 آزمون تافل معادل نمره آیلتس 8
  • نمرات 102 تا 109 آزمون تافل معادل نمره آیلتس 7.5
  • نمرات 94 تا 101 آزمون تافل معادل نمره آیلتس 7
  • نمرات 79 تا 93 آزمون تافل معادل نمره آیلتس 6.5
  • نمرات 60 تا 78 آزمون تافل معادل نمره آیلتس 6